اخبار

| فراخوان سومین دوره‌ تهرانُف‌کُلُمب منتشرشد |

| فراخوان سومین دوره‌ تهرانُف‌کُلُمب منتشرشد |
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ [آرشیو اخبار ...]

نوروز امسال، سومین سالی بود که کافه‌سینما مسابقه‌ی عکاسی کشف تهران (تهرانُف‌کُلُمب) را برگزارکرد. این مسابقه، براساس ایده‌ای شکل گرفته‌است که معتقد است: «تهران قصه دارد؛ به تعداد مردمانش. شهر، بی قصه نمی‌شود.»

به گزارش روابط‌عمومی کافه‌سینما، فراخوان سومین دوره‌ی مسابقه برای تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ تا ۱۷ فروردین ۱۳۹۸، امروز منتشرشد و شرکت کنندگان باید عکس‌های خود را با هشتگ‌ اختصاصی #تهرانفـکلمب در اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

قوانین شرکت در سومین دوره‌ی مسابقه عکاسی آزاد کشف‌تهران به شرح زیر است:
۱. تاریخ مسابقه از سه¬شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ تا شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ است. عکس‌های قبل و بعد از این تاریخ در مسابقه شرکت داده نمی‌شوند.
۲. اگر پیج اینستاگرام شما عمومی است، لازم¬است ابتدا عکس خود را از «تهران¬» روی پیج اینستاگرام خودتان قراردهید و در انتهای کپشنِ همان عکس، هشتگ #نگاهـنوـسالـنو و #تهرانفـکلمب را قراردهید. تمام.
اگر پیج اینستاگرام شما خصوصی است، لازم¬است ابتدا عکس خود را از «تهران¬» روی پیج اینستاگرام خودتان قراردهید و در انتهای کپشن همان عکس، هشتگ #نگاهـنوـسالـنو و #تهرانفـکلمب را قراردهید و بعد از آن، حتماً برای @cinemacafe_ir در اینستاگرام دایرکت کنید. تمام.
۳. هیچ هشتگی غیر از هشتگ‌های فوق مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و در مسابقه شرکت داده نمی‌شود.
۴. چنانچه پیج شما خصوصی باشد و عکس را دایرکت نکنید، ما متوجه وجود عکس شما نخواهیم¬شد و عکس شما در مسابقه شرکت داده نمی‌شود.
۵. فقط عکس¬های تهران (استان تهران) شامل مسابقه می‌شوند. (شهر، روستا، طبیعت، مردم نگاری)
۶. نسخه¬ی اصلی عکس‌های برگزیده برای انتشار در اختیار کافه¬سینما قرارخواهد گرفت. حق چاپ و انتشار عکس‌های برگزیده در رسانه‌های مجازی و مکتوب برای کافه¬سینما (با حفظ نام عکاس) محفوظ است.
۷. ارسال عکس به منزله¬ی پذیرش قوانین مسابقه است.

دبیرخانه‌ی مسابقه به منظور ارتقای سطح کیفی عکس‌های واصله، ژانرهای عکاسی محبوب توسط شرکت‌کنندگان در مسابقه‌ی تهرانف‌کلمب طی دو دور برگزاری در سال‌های گذشته را به این شرح اعلام می‌کند:
۱. عکاسی مستند که ژانری واقع‌گرایانه از عکاسی است و در اینستاگرام، طرفداران بسیار زیادی دارد. زیرمجموعه‌ای از این عکاسی، عکاسی خیابانی است که به روزمرگی‌هایِ جامعه می‌پردازد و گاهی با شوخ‌طبعی و یا لحن کنایه‌آمیز، پیامی اجتماعی و فرهنگی را منتقل می‌کند. در میان شرکت‌کنندگان مسابقه‌ی تهرانف‌کلمب، شاید بتوان گفت که محبوب‌ترین ژانر عکاسی، همین دو نوع بوده‌است.
۲. عکاسی سیاه و سفید که اخیراً موردتوجه گرفته‌است به خصوص که این سبک از عکاسی، توانایی خاصی در آفرینش فضاهای رمانتیک و رمزآلود دارد و نوعی حس نوستالژیک را القا می‌کند.
۳. عکاسی لند اسکیپ نیز خصوصاً در میان اینستاگرامرهای علاقمند به طبیعت و یا معماران و شهرسازان، در زمره‌ی ژانرهای محبوب قرار داشت.
این نوع عکاسی، از چشم‌اندازهای طبیعی و یا چشم‌اندازهای شهری (urban landscape) انجام می‌شود که در این سبک، عکاس به عناصر شهری (ساختمان و خیابان‌ و...) نگاهی همانند عکاسی از طبیعت (کوه‌ها، درخت‌ها و...) دارد.
۴. عکاسی فاین‌آرت با تولید عکس‌های صرفاً زیبایی‌شناسانه و خلاقانه که جذابیتی انتزاعی دارند و نشان‌دهنده‌ی درک و نگاهی فراتر از ظواهر بدیهی ازسوی هنرمند است، در میان هنرمندان و عکاسان حرفه‌ای، بسیار محبوب بود.
۵. عکاسی معماری با کنترل پرسپکتیو و انتخاب مناسبی از عمق میدان، علاوه‌بر عکاسان حرفه‌ای در زمره‌ی نخستین ژانرهای موردتوجه مردم در اینستاگرام است و این علاقمندی، در عکس‌های متعددی از عمارت‌های تاریخی تهران بروز یافته‌بود.

جوایز برندگان امسال مسابقه‌ی عکاسی کشف تهران به شرح زیرند:
برگزیدگان اول تا سوم:
(هر عکاس برگزیده) یک میز دو نفره میهمان کافه‌سینما + یک بسته قهوه‌ی خانگی سگافردو + دو عدد فنجان قهوه‌ی ایتالیائی سگافردو
برگزیدگان پنجم تا دهم:
یک میز دو نفره میهمان کافه‌سینما + (هر عکاس برگزیده) یک بسته قهوه‌ی خانگی سگافردو + دو عدد فنجان و نعلبکی قهوه‌ی ایتالیائی

گزارش تصویری

تصاویر مربوط به خبر