مسئولیت‌های اجتماعی

نهادهنری مستقل پلتفرم 101 با حمايت و همکاری مجله تهران، كافه سينما (در راستاى مسئوليت اجتماعى) و استودیو فاموری در جهت حمایت از هنرمندان جوان و ایجاد پیوند میان نهادهای خصوصی (هنری)کشور با محوریت اقتصاد هنر راه اندازی شده است.

" برابرى فرصت ميان مخاطب و هنرمند" از اهداف مهم اين پلتفورم از منظر اقتصاد هنر است.

حمايت كافه سينما از پلتفورم ١٠١

حمايت كافه سينما از پلتفورم ١٠١
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ [مسئولیت‌های اجتماعی ...]

نهادهنری مستقل پلتفرم 101 با حمايت و همکاری مجله تهران، كافه سينما (در راستاى مسئوليت اجتماعى) و استودیو فاموری در جهت حمایت از هنرمندان جوان و ایجاد پیوند میان نهادهای خصوصی (هنری)کشور با محوریت اقتصاد هنر راه اندازی شده است.

حمايت كافه سينما از پلتفورم ١٠١

نهاد هنری مستقل پلتفرم 101 با حمايت و همکاری مجله تهران، كافه سينما (در راستاى مسئوليت اجتماعى) و استودیو فاموری در جهت حمایت از هنرمندان جوان و ایجاد پیوند میان نهادهای خصوصی (هنری)کشور با محوریت اقتصاد هنر راه اندازی شده است.
پلتفرم ۱۰۱ می تواند نمونه ای وطنی برای گام نهادن درست در مسیر ناهموار معرفی آینده سازان هنر باشد.
"برابرى فرصت ميان مخاطب و هنرمند" از اهداف مهم اين پلتفورم از منظر اقتصاد هنر است.
این نهاد برای اولین بار در ایران تور نمایشگاهی (tour exhibition) برگزار می کند که در هفت گالری در تهران و اصفهان در هفت ادیشن آثار هنرمندان ایرانی و خارجی را در بازه زمانی سه ماهه به فروش خواهد رساند. 
نمایشگاه لحظه ی قطعی، شامل عکس‎های دیجیتال و آنالوگی در ابعاد ۱۰ در ۱۵ سانتی متر است که در دو بخش مدعو و فراخوان عمومی با کیوریتوری محمد علی فاموری و رضا فاموری گردآوری شده است.
مديرعاملى پلتفورم ١٠١ را احسان ميراب زاده برعهده دارد.
این نمایشگاه به یاد هنری کارتیه برسون خالق مفهوم «لحظه قطعی» برگزار می شود. هنری کارتیه برسون(۱۹۰۸-۲۰۰۴) عکاس فرانسوی که در ابداع و گسترش فوتوژورنالیسم و همچنین عکاسی لحظه‌ای و خیابانی نقش اساسی داشت.
او معتقد بود:«کسری از ثانیه وجود دارد که خلاقانه است. هنگامی که شما عکسی برمی‌دارید چشمان شما باید ترکیب یا بیانی را در حیات ببیند که به شما ارائه شده است و شما باید آن را در زمانی که عکس را برمی‌دارید درک کنید. این لحظه‌ای است که عکاس، آفریننده است.در عکاسی، کوچکترین چیزها می‌توانند بزرگترین سوژه‌ها باشند، ویژگی‌های کوچک می‌توانند به موضوعی مهم بدل شوند».
برگزاری نمایشگاه به صورت یک تور هنری سه ماهه رویدادی است جدید که پلتفرم ۱۰۱ به همراه هنرمندان و هنردوستان با هم آنرا تجربه خواهند کرد. به این منظور، با شروع تابستان در تور نخست فضائی براي نمایش آثار هنرمندان در عمارت روبرو و گالری نگر فراهم شده‌ و برای تور دوم نمایشگاه که بلافاصله بعد از اتمام تور اول در بیست و نهم تیر آغاز خواهد شد، نگارخانه چهار و ششم امردادخانه موزه استاد انتظامی در نظر گرفته شده است. گالری متن اصفهان میزبان دور سوم نمایشگاه لحظه ی قطعی در نوزدهم امرداد خواهد بود و با بازگشت دوباره تور به تهران، دور چهارم بر روی دیوارهای گالری علیها از بیست و ششم امرداد خودنمایی خواهد کرد.
آخرین دور نمایشگاه از شانزدهم شهریور در گالری آریانا رونمایی خواهد شد و تا روز اختتامیه در بیست و هفتم شهریور ادامه خواهد داشت. 
پلتفرم ۱۰۱ از یک سو فرصتی است برای مردم تا به وسیله ی هنر، زندگی خود را دگرگون کنند و از سوی دیگر فرصتی است برای هنرمند تا هنرش را به صورتی عادلانه در اختیار همگان گذارد و به عبارتی دموکراتیزه کند.
در این پلتفرم آثار با قیمت های ثابت یکصد و یک هزار تومان برای فروش عرضه می شوند و در طول دوره ی حراج با هر تگ‌ خرید بر روی یک اثر، پنجاه هزار تومان به قیمت اضافه می شود و  اثر می‌تواند به تعداد بیش از یکی تا آخرین قیمت پیشنهادی فروخته شود.

گزارش تصویری

گالری تصاویر